Фірташ заборгував угорцям

Середа, 24 червня 2009, 09:46

Кіпрська компанія Mabofi, яка була основним джерелом фінансування всього бізнесу українського бізнесмена Дмитра Фірташа та компаній, що входили до його Group DF, заборгувала найбільшому в Угорщині газовому трейдеру Emfesz 280,5 млн. дол.

Про це заявив гендиректор Emfesz Іштван Гоцці, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Emfesz в критичній ситуації. Її борг перед RosUkrEnergo (RUE) - 356,5 млн. дол., з них 295,1 млн. дол. прострочено. Колишня материнська компанія Emfesz - кіпрська Mabofi винна трейдеру 280,5 млн. дол.", - сказав він.

Гоцці пояснив, що до виключення RUE (в якій 45% належить Фірташу) із схеми газових поставок Росії та України, Emfesz кредитували в Mabofi, а забезпеченням виступали майбутні дивіденди RUE.

"Поки були зобов'язання RUЕ, що вона свої дивіденди через Centragas і Mabofi віддає як забезпечення під кредити, схема була закрита, в угорських податкових органів не було претензій. Як тільки RUE виключили зі схеми поставок, все змінилося", - сказав він.

Гендиректор Emfesz додав, що дивідендами повинні були бути закриті поставки газу компанії за 2008 рік, однак ці гроші не надійшли до сих пір, після чого з лютого цього року він відмовився кредитувати Mabofi, що дозволило Emfesz накопичити 150 млн. дол.

Гоцці підкреслив, що фінансові проблеми та неврегульовані відносини RUE з "Газпромом" стали основною причиною, по якій він вирішив продати Emfesz за 1 долар "російським бізнесменам з Rosgas", імена яких він не уточнив.

За його словами, до цього переговори про продаж Emfesz йшли вже більше двох років.

"Фірташ шукав можливість продати частку в Emfesz або трейдера цілком. Розмови велися в першу чергу з Rosukrenergo і "Газпромом", - додав гендиректор угорського газотрейдера.

Гоцці підкреслив, що після виключення "Газпромом" з січня 2009 року RUE із схеми поставок газу на Україну, почалося зменшення подачі газу в напрямку Emfesz, і з тих пір у компанії немає жодного акту здачі-прийому газу, отриманого на кордоні.

"За чотири місяці Emfesz отримала близько 350 млн. куб м неоформленого газу. Звідки йшов газ, я й сам до кінця не розумію. У Emfesz виникли проблеми з митними органами, адже імпортований товар повинен бути оформлений протягом 60 днів. А з 26 квітня газ нам перекрили", - сказав він.

Гендиректор уточнив, що припинення поставок газу відбулося через кілька днів після зустрічі голів "Газпрому" та НАК "Нафтогаз України".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
504 Gateway Time-out

504 Gateway Time-out


nginx