Ющенко радить не перекладати "газові" прорахунки на губернаторів

П'ятниця, 19 червня 2009, 19:36

Президент Віктор Ющенко наголошує, що уряд має вирішувати питання, пов'язані з розрахунками за газ і не радить перекладати їх на губернаторів.

Про це глава держави заявив під час підходу до преси в Сербії, повідомляє агентство "УНІАН".

"Я б не хотів, щоб гра навколо платежів виглядала якось штучно, не потрібно вигадувати велосипед", - сказав Ющенко, коментуючи нараду прем'єр-міністра з керівниками ОДА у п'ятницю.

Президент зазначив, що саме уряд має здійснити ряд кроків, без яких вирішити це питання буде неможливим. І повноважень місцевої влади не вистачить.

Перше, на що звернув увагу глава держави, це необхідність балансування бюджету НАК "Нафтогаз України".

Він зауважив, що намагання багатьох урядів купувати газ за ринковою ціною, а продавати на внутрішньому ринку фактично за демпінговою ціною, призвели до того, що "Нафтогаз" знаходиться фактично на межі банкрутства.

"Якщо урядова політика в цьому питанні не зміниться, вона призведе до краху", - вважає Ющенко.

Також, на його переконання, потребує вирішення питання вироблення нової бюджетної політики щодо "Нафтогазу", в тому числі в питаннях реструктуризації боргів НАКу, перегляд відносин в питаннях рентної плати тощо.

Окрему увагу Ющенко приділив питанню необхідності перегляду урядових домовленостей між Україною та Росією щодо ціни на транзит російського газу.

Він зауважив, що сьогодні, по суті, є збитковий тариф, і лише в цьому році Україна втратила 2,5 млрд. доларів, яких, до речі, не вистачає для оплати російського газу.

Президент висловив сподівання, що протягом 10 днів будуть реалізовані домовленості напрацьовані в ході наради в "Нафтогазі", що дасть змогу вирішити проблему.

"Якщо виходити не з популізму, а з професійної відповідальності, то можна знайти механізм вирішення проблеми", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua