Тарифи на електроенергію не покривають собівартість

Середа, 17 червня 2009, 13:18

Діючі тарифи для населення не покривають собівартості виробленої електроенергії.

Про це в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна" сказав президент держхолдинга НАК "Енергетична компанія України" Володимир Зиневич.

"Нинішній тариф не покриває собівартості і його треба підвищити на 15-20%. Але, як відомо, президент своїм указом заморозив збільшення тарифів природних монополій, в тому числі на електроенергію. При цьому, на жаль, не було прийнято до уваги те, що вугілля для генерацій виросло у ціні за минулий рік на 65%. Я виступаю за підвищення тарифів для населення", - відзначає він.

"Найгірше те, що обсяг споживання електроенергії промисловістю, тариф для якої досить високий, знизився на 29%, а обсяг споживання населенням, тариф для якого не покриває витрат, виріс на 13%", - додав президент НАК.

Він нагадав, що однією з проблем нинішнього тарифоутворення є дотування промисловими споживачами низької ціни електроенергії для населення.

Зиневич підтвердив також, що існує контракт на експорт електроенергії між ВАТ "Західенерго" і покупцями в країнах Євросоюзу.

"Контракти дійсно є. У квітні експорт електроенергії з Бурштинського енергоострова скоротився до мінімальних значень - 50-58 МВт на добу. При цьому вугілля на складах накопичувалося, подіти його було нікуди, і ми, природно, боролися за те, щоб збільшити виробництво електроенергії. Тоді до нас звернулися ряд компаній, і не лише System Consulting і Elmib, з якими ми підписали договори, але й інші. В принципі, я вважаю умови підписаних договорів досить комфортними для "Західенерго", - відзначив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!