В Європі хочуть знати, що означатиме зерновий пул України з Росією і Казахстаном

Вівторок, 16 червня 2009, 08:44

Комісар Європейського Союзу із сільського господарства Маріанн Фішер-Боель висловлює сподівання, що переговори України про створення зернового пулу з Росією та Казахстаном не створять проблем у переговорах України з ЄС.

Про це вона заявила на брифінгу в Києві у понеділок, ровідомляє агентство "УНІАН".

"Україна є членом СОТ, а Росія і Казахстан у цю організацію не входять. І я не хотіла б, щоб ці переговори, які ведуться відносно так званого зернового пулу, створювали проблему моєму хорошому другу Мельнику (міністр агрополітики України) у переговорах з ЄС", - сказала єврокомісар.

Вона додала, що порушувала питання про зерновий пул під час двосторонніх переговорів, оскільки не розуміла, що це буде за організація - якась віртуальна структура чи організація, яка певним чином впливатиме на ціноутворення у сфері торгівлі зерном, або якийсь картель.

"На цьому етапі можу сказати, що я не знаю, що це точно буде", - сказала Фішер-Боель.

Міністр аграрної політики України Юрій Мельник, своєю чергою, заявив, що сьогодні взаємовигідність - це домінанта будь-яких переговорів, тому Україна, відповідаючи на виклики збільшення обсягів виробництва сільського господарства (і зокрема зерна для потреби світового ринку), йде дорогою не просто збільшення обсягів виробництва, а побудови під цю модель логістики, яка включала б польові елеватори з усім необхідним, залізничну мережу та портове господарство.

За його словами, сьогодні наші сусіди - Росія і Казахстан - висловлюють бажання працювати в портах Чорного моря на експорті зерна.

І цю тему не раз обговорювали: як скоординувати дії без шкоди учасникам ринку, зокрема в портах Чорного моря, щоб покупець і продавець могли знайти один одного.

Як повідомлялося, 6-7 червня в Санкт-Петербурзі відбувався Всесвітній зерновий форум, під час якого обговорювали питання створення зернового пулу між Україною, РФ і Казахстаном.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua