"Газ України" вимагає додаткові гроші за газ

Субота, 13 червня 2009, 10:36

ДК "Газ України" вимагає від підприємств комунальної теплоенергетики сплатити за використаний з 1 по 12 січня 2009 року газ додатковий збір у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу. Розмір надбавки складає 12%.

Відповідний документ потрапив в розпорядження редакції "Дзеркала тижня" .

"Сторони домовилися, що з 1 січня 2009 року по 12 січня 2009 року (включно) пункт 5.1 діє в такій редакції: ціна за 1000 куб. м природного газу становить 2020,25 грн. без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу... крім того, збір у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ - 12%... До сплати... всього з ПДВ - 2861,62 грн.", - сказано в документі.

При цьому функціонери теплокомуненерго, котрі передали документ журналістам "ДТ", не виключають можливості оскарження документа в установленому порядку.

За розрахунками журналістів "ДТ", тільки в Донецькій області сума оплати цільової надбавки за використаний впродовж 12 днів газ складе більше 21 мільйона гривень.

Підприємства ТКЕ вже надіслали прем'єр-міністрові України Юлії Тимошенко лист, в якому вказують, що "йдеться про витрати, не передбачені фінансовими планами підприємств і не враховані у діючих тарифах... "Газ України" просто відбирає у підприємств обігові кошти".

У прес-службі "Газу України" зазначили, що вважають демарші з боку керівників ТКЕ спробами ухилитися від погашення накопиченої заборгованості.

У прес-службі НАК "Нафтогаз України" "ДТ" заявили, що претензії тепловиків щодо цільової надбавки до тарифу на газ необґрунтовані. Нульовий розмір цільової надбавки до тарифу на газ з 1января 2009 року регламентований ухвалою Кабміну від 27 грудня 2008 року. Проте, згідно роз'ясненню Мінюсту, норма ухвали уряду про "обнулення цільової надбавки" набула чинності тільки з 13 січня 2009 року.

При цьому в прес-службі нагадали, що 83% природного газу підприємства ТКЕ отримують за пільговою ціною 872,78 грн./1000 кубометрів. А "Нафтогазу України" тисяча кубометрів імпортованого газу обходилася в першому кварталі в 360 доларів, а в поточному кварталі - в середньому в 228 доларів.

У результаті, "Нафтогаз" щорічно зазнає мільярдних збитків через різницю цін. І лише 17% газу підприємства ТКЕ отримують за згаданою вище ціною 2020,25 грн./1000 кубометрів, генеруючи з нього тепло для підприємств бюджетної сфери.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!