Україна вже заробила 640 мільйонів на "торгівлі повітрям"

П'ятниця, 8 травня 2009, 13:14

Від продажу квот на викид вуглекислого газу Україна вже одержала 640 млн. грн.

Як передає агентство "УНІАН", про це заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко на селекторній нараді з представниками регіональної влади.

"Ці 640 млн. грн. ми вже готові використовувати на нашу ключову програму, яку ми оголосили і яку проводимо, - це реконструкція, модернізація і заміна застарілих котлів, які зараз працюють на природному газі", - сказала Тимошенко.

При цьому вона зазначила, що найближчими тижнями очікується ще одне надходження коштів від продажу квот. Таким чином, загальна сума становитиме близько 2 млрд. грн.

При цьому прем`єр-міністр заявила про необхідність активізувати роботу з підготовки проектів заміни котлів на теплонасоси, щоб вже наступного тижня можна було почати виділення грошей саме на модернізацію.

За її словами, на сьогоднішній день вже складено реєстр всіх котельних, які необхідно модернізувати, - це 31 тисяча котельних і більш як 72 тисяч котлів.

У свою чергу, керівник Національного агентства з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів Сергій Єрмилов зазначив, що вже підготовлено кілька десятків проектів щодо заміни котлів теплонасосами.

Він звернувся до представників місцевих влад з проханням активізувати роботу з підготовки цих проектів, зазначивши при цьому, що в країні не вистачає професійних інженерів, щоб можна було провести аналіз стану котельних по всій Україні.

Раніше вже повідомлялося, що Україна отримала понад 3 млрд. грн. за продані квоти на скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу, що передбачено Кіотським протоколом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!