Ющенко побачив, що Тимошенко веде в нікуди

П'ятниця, 29 травня 2009, 14:38

Популізм підмінив програму діяльності українського уряду.

Про це заявив президент Віктор Ющенко в ексклюзивному інтерв`ю "Независимой газете", повідомляє агентство "УНІАН".

За його словами, Конституція чітко визначає, що не президент формує економічну політику і не він несе за неї відповідальність.

"Я як економіст регулярно звертав увагу на те, що дії уряду економічно необгрунтовані, небезпечні. Популізм і патерналізм, що підмінили програму діяльності уряду, - це шлях в нікуди", - заявив Ющенко.

Він зазначив, що ні у кого не може бути сумнівів у неспроможності тієї адміністративної системи, де держава регулювала абсолютно все, починаючи від шнурка і закінчуючи танком.

"Адже і пересічному громадянинові, і прем`єр-міністрові відомо, що та система зайшла в економічну безвихідь: з 6-го місця в світі на початку минулого століття опустилися на 85-е місце за стандартами економічного і соціального розвитку", - додав президент.

Він нагадав, що в 2008 році було ухвалене рішення про заборону експорту зерна, хоча в країні на початок року зерна було на 6 млн. тонн більше за внутрішні потреби.

"Навіщо заборонили? Тому що за перший квартал ціни на хліб підвищилися більш ніж на 25%. Чому? Тому що соціальні витрати бюджету збільшилися на 75%, і за один квартал країна досягла показників річної інфляції", - зазначив президент.

За його словами, політично мотивована роздача грошей виборцям створила проблему, "яку уряд кинувся вирішувати командно-адміністративними заходами: щоб понизити ціни на хліб - заборонимо експорт і змусимо виробника демпінгувати на внутрішньому ринку. В результаті сотні тисяч тонн зерна ми просто втратили".

"Це - ціна популістської політики", - наголосив Ющенко.

"Сюди ж додамо заборону на вивіз соняшникової олії - це не проблема внутрішнього дефіциту, а ідеологія адміністративного управління, яке призводить до занепаду. Або ще один приклад: торік завезли в Україну понад 500 тисяч тонн м`яса - найбільший обсяг за всю історію. Це робилося (до речі, через одну структуру) нібито для боротьби з високими цінами..." - додав він.

"Мої розбіжності з прем`єр-міністром - це не питання особистих відносин. Це конфлікт економічних ідеологій. Але заборонити або дозволити уряду якісь дії може, відповідно до Конституції, Верховна Рада, а не президент", - підсумував Ющенко.

Як відомо, у 2008 році Україна обмежила експорт соняшникової олії і зерна, пояснивши це можливим дефіцитом продукції на внутрішньому ринку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!