Азаров прогнозує повільний і болючий вихід з кризи

Вівторок, 26 травня 2009, 11:21

Народний депутат Микола Азаров заявляє, що ПР готова не лише критикувати, але й підтримувати дієві заходи влади, спрямовані на вихід з кризи.

Про це йдеться в коментарі депутата, передає агентство "УНІАН".

Зокрема, коментуючи критику президента Віктора Ющенка на адресу економічної політики уряду, Азаров заявив, що ще в липні 2008 року Партія регіонів попереджала, що економічна політика уряду веде Україну до краху.

Він нагадав, що в 4 кварталі 2008 року Україна мала найбільш істотне падіння темпів ВВП серед європейських країн - "мінус" 14,4% (до попереднього кварталу). У першому кварталі 2009 року - падіння становить, за різними оцінками, від 20 до 23%, зазначає депутат.

Дані про економічні тенденції в 1-му кварталі 2009 року, які опублікувала вже більшість цивілізованих країн, свідчать, що в світі триває достатньо серйозна рецесія. Це стосується і Європи, і Японії і США. При цьому практично всі країни тою чи іншою мірою здійснюють антикризові програми. Деякі вже кілька разів їх переглядали.

Наша країна далі ніж розмови не просунулася. Уряд займається піар-акціями, а не конкретною роботою. Тому можна чекати в Україні й більш істотних темпів падіння і найголовніше - дуже повільного і болючого виходу з кризи, ніж це витікає з оцінок Президента.

При цьому Азарова дуже серйозно насторожує затримка з публікацією даних про ВВП України (незважаючи на те, що більшість країн їх вже опублікували, наприклад, ЄС - 15 травня). Приховування даних не сприяє об`єктивності оцінки стану економіки, а значить і адекватності реальної ситуації з рішеннями, що ухвалюються.

Водночас, Азаров вважає нелогічним, що зараз з боку президента звучить лише критика на адресу уряду, хоча мають бути конкретні дії щодо стабілізації економічної ситуації.

"Президент України - не сторонній спостерігач: він підписує закони, має право накладати вето на закони і рішення, що приймаються Кабінетом Міністром України. Тобто він володіє достатніми повноваженнями, щоб відкоригувати економічну політику держави", - наглосив депутат.

Азаров заявляє, що і уряд, і Президент України, нарешті, мають усвідомити необхідність розробки змін до бюджету 2009 року, які мобілізують всі ресурси на реалізацію дієвих антикризових заходів у реальному секторі та соціальній сфері.

Він зазначає, що Партія регіонів внесла свої пропозиції щодо формування проекту антикризової програми.

"Ми готові не лише критикувати, але й підтримувати дієві заходи, спрямовані на вихід із кризи. Але для цього уряд має займатися не популізмом і виборами, а економікою", - наголосив Азаров.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!