Коломойський втрачає контроль на ринку феросплавів

П'ятниця, 22 травня 2009, 10:52

Група "Приват" вперше може втратити контроль над внутрішнім ринком феросплавів.

Встановлення заводами групи високих цін на цю продукцію призвело до того, що в січні-квітні імпорт феросплавів до України збільшився вдвічі, пише видання "Комерсант-Україна".

З січня до квітня в Україну було імпортовано близько 33 тис. т феросплавів - це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомили в ДП "Держзовнішінформ".

"Якщо 2008 року в країну щомісяця ввозиться в середньому до 600 т феромарганцю (FeMn), силікомарганцю (SiMn) і феросиліцію (FeSi), то в березні 2009 року цей показник збільшився до 13,8 тис. т, а в квітні - до 21,5 тис. т ", - зазначають у галузевому агентстві "Метал-Кур'єр".

За даними "Держзовнішінформ", основними імпортерами стали Росія, Грузія, країни ЄС та Індія, а споживачами - "АрселорМіттал-Кривий Ріг", "Азовсталь", "Запоріжсталь" та Алчевський меткомбінат.

За оцінками Міністерства промислової політики, обсяг внутрішнього ринку феросплавів - 500-600 тис. т продукції на суму 600-700 млн. дол. за поточними цінами. Основні виробники - Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, що контролюються групою "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. В Україні група також контролює два ГЗК з видобутку марганцевої руди - Орджонікідзевський і Марганецький.

Нинішня ситуація на ринку унікальна. "Минулого року група "Приват" контролювала близько 90-95% ринку феросплавів, - говорить аналітик ІК Concorde Capital Євген Червяченко .- До сих пір імпорт феросплавів в окремі місяці міг досягати 5-10%. А в таких обсягах і протягом такого тривалого часу - вперше ".

Аналітики "Метал-Кур'єр" пояснюють істотне зростання імпортних поставок феросплавів високими цінами на продукцію українських виробників, у той час як в Росії і Європі починаючи з IV кварталу 2008 року зберігається стійка тенденція до їх планомірно зниження.

"Темпи зменшення цін на внутрішньому ринку України істотно нижче, ніж в ЄС та Росії, що робить імпорт феросплавної продукції з цих регіонів більш вигідним. На цей час розрив між вартістю українського та імпортованого FeMn і SiMn - близько 200-300 дол./ т" , - зазначають у "Метал-Кур'єрі".

На Запорізькому феросплавному заводі різницю цін пояснюють тим, що підприємство працює лише на 25% виробничих потужностей.

"Якщо і є якась різниця в ціні імпортних і наших феросплавів, то споживачі мають право вирішувати, де і які сплави купувати. Зі свого боку ми готові поставляти нашим споживачам продукцію в тих обсягах, які їм потрібні", - відзначає голова правління заводу Павло Кравченко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!