Тимошенко обіцяє модернізувати котли

Середа, 20 травня 2009, 13:49

Вже в 2009 році в Україні буде розпочата реалізація комплексної програми з реконструкції і модернізації житлово-комунального господарства.

Про це в середу заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, відкриваючи засідання уряду, повідомляє прес-служба Кабміну.

За словами прем'єр-міністра, Міністерство житлово-комунального господарства проаналізувало стан 30 тисяч котелень та 72 тисяч котлів, які працюють в Україні. І на базі цієї інформації розроблена комплексна програма реконструкції та модернізації цього сектору.

Зокрема, програмою пропонується третину потужності котлів генерації тепла і обігріву гарячої води переобладнати на використання вітчизняного вугілля замість природного газу.

Як зауважила голова уряду, 67% всього котельного господарства України працює на природному газі і споживає від 10 до 12 млрд. кубічних метрів щорічно.

"Ціну на тепло і гарячу воду встановлюють місцеві органи влади, а ціну на газ встановлює Росія для України. Розрив між ціною, яку ми отримуємо від Росії, і за якою ми реалізуємо підприємствам житлово-комунального господарства приблизно вдвічі", - підкреслила Тимошенко.

Такий розрив, за її словами, потрібно зменшувати, але не за рахунок збільшення тарифів для населення, а за рахунок оптимізації самої системи.

Крім того, уряд пропонує ще третину потужностей котельного господарства переобладнати на використання альтернативних джерел енергії. А ще третину котлів планується замінити теплонасосами, які дають найдешевше тепло, гарячу воду і працюють на електроенергії.

Прем'єр-міністр наголосила, що обладнання для переведення котлів на споживання вугілля та альтернативних видів енергії вироблятиметься на вітчизняних підприємствах, а фінансами їх забезпечать два державних банки - "Ощадбанк" та "Укрексімбанк".

"І найголовніше, що по завершенні цієї програми, яка в більшості буде зроблена в цьому році, ми зможемо відійти від використання природного газу і здешевити тепло і гарячу воду в два-три рази", - зазначила Тимошенко і додала, що хоч програма розрахована на три роки, левову частку роботи буде виконано в цьому році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!