У БЮТ хочуть прогнати підприємства через стрес-тести

Вівторок, 19 травня 2009, 16:26

Україні потрібно розробити та впровадити спеціалізовану систему стрес-тестів, на підставі яких здійснювати моніторинг провідних підприємств і галузей на предмет готовності протистояти кризовим явищам.

Про це заявила голова Комітету Верховної ради з питань промислової та регуляторної політики й підприємництва, народний депутат від БЮТ Наталія Королевська, повідомляє агентство "УНІАН".

Королевська зазначила, що таку систему стрес-тестів активно використовують у банківській системі США, її активно розглядають і країни Європи.

"В Україні схожу систему доцільно запровадити не тільки у фінансовому секторі, а й для підприємств хімічної, металургійної, видобувної промисловості, а також АПК", - впевнена народний депутат.

Стрес-тести, на думку голови комітету, повинні моделювати песимістичні, реалістичні та оптимістичні прогнози стану внутрішньої та зовнішньої економіки.

"Саме на їх основі потрібно формувати прогноз розвитку підприємства та галузі, а також схему попереджувальних дій", - упевнена вона.

На думку Королевської, ця методика, запроваджена на державному рівні, дасть змогу "навчити" український бізнес почати працювати на перспективу.

Як повідомлялося, 3 травня стало відомо, що один з найбільших банків США - Silverton Bank з штаб-квартирою в Атланті, який працював тільки з банками, не обслуговуючи фізичних осіб, завалився саме через те, що не пережив так званого "стрес-тесту".

Це сталося попри те, що банк за даними на 1 травня, мав активи у розмірі 4,1 мільярди доларів, а розмір депозитів складав 3,3 мільярди доларів.

Закриття Silverton Bank стало справжнім ударом для страхового фонду і банківського сектора - це був четвертий найбільший банк, що завалився в США з початку рецесії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!