Рік членства у СОТ приніс Україні більше надбань, аніж втрат?

Понеділок, 18 травня 2009, 09:16

Виповнився рік, як Україна приєдналась до Світової організації торгівлі (СОТ).

За оцінками незалежних експертів, баланс вигод та втрат від цього кроку склався на користь економіки державиви, пише Deutsche Welle.

Офіційно український експорт за рік членства в СОТ зріс на сорок відсотків, а експортні прибутки сягнули понад 43 мільярдів доларів.

Водночас, через скасування ввізних тарифів з початку року було недоотримано на 700 мільйонів гривень митних зборів.

А лібералізація ринку вдарила по найпроблемніших секторах сільського господарства.

За словами директора Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігоря Бураковського, ці негативні явища є наслідком зволікання з реформами, а не провиною СОТ, адже Світова організація торгівлі лише встановлює правила.

"Наявність світлофора не означає, що всі будуть переходити вулицю на зелене світло, і не будуть на червоне. Це питання політичної культури і міжнародної відповідальності України за своїми міжнародними зобов'язаннями", - сказав він.

За рік країни-члени СОТ близько трьох тисяч разів заздалегідь попереджали Україну про зміну торгівельних правил, повідомив Бураковський.

А всередині держави були скасовані обмеження, що гальмували економічну активність.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.