В Україні може залишитись 50-80 банків

Четвер, 14 травня 2009, 12:07

Державі не слід посилено рятувати банки під час кризи і цілком природно, що кількість банків в Україні зменшиться в 2-3 рази.

Про це заявив голова "Ерсте Банку" Йозеф Сікела, пише газета "Дело".

На його думку, для того, щоб рятувати, повинна бути висока ймовірність того, що "потопаючі" переживуть кризу.

"Але державі немає сенсу брати на себе роль менеджера і посилювати свій вплив на роботу банків або ж фінансувати ті компанії, які мали структурні проблеми і до кризи", - вважає Сікела.

Глава "Ерсте Банку" вважає, що після кризи в Україні істотно зменшиться кількість банків.

"Я впевнений, що Україні не потрібні 182 банки. Однозначно, що в банківській системі будуть відбуватися процеси концентрації, а частка іноземного капіталу незмінно рости. За досвідом європейських країн, в Україні може залишитися 50-80 банків", - заявив Сікела.

Він вважає, що українські регулятори не будують довгострокових планів з порятунку фінансового сектора.

"НБУ концентрується на вирішенні короткострокових питань зміцнення гривні та інфляції, але при цьому інші важливі для стабільності ринку питання можуть вийти з-під контролю", - сказавь Сікела.

Серед прикладів він наводить постанови НБУ № № 107 та 109, якими Нацбанк переносить на банківську систему неконтрольовані курсові ризики в майбутньому.

"Про це також заявляла Американська Комерційна Палата в Україні. І я думаю, що зараз це один з найбільш важливих питань для банківської системи", - додає Сікела.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!