ОПЕК знизила прогноз світового попиту на нафту

Середа, 13 травня 2009, 16:57

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) в середу переглянула прогноз падіння світового попиту на нафту 2009 року до 1,57 млн. барелів на добу порівняно з попереднім прогнозом, що передбачав спад на 1,37 млн. барелів на добу.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на повідомлення прес-служби організації.

Згідно з новим прогнозом, попит становитиме 84,03 млн. барелів на добу.

ОПЕК очікує, що попит на нафту, що постачається її учасниками, скоротиться цього року на 2,2 млн. барелів на добу, а не на 2,1 млн. барелів, як у попередньому прогнозі.

Картель знизив прогноз видобутку країнами, які не є його учасниками, на 700 тис. барелів на добу - до 50,54 млн. барелів, і повідомив, що видобуток нафти ОПЕК, не враховуючи Іраку, у квітні зросла на 220 тис. барелів на добу порівняно з березнем - до 25,81 млн. барелів - перше зростання за підсумками місяця з липня 2008 року.

Борючись з падінням світових цін на нафту, що досягли в липні 2008 року рекордних 147 доларів за барель, ОПЕК скоротила видобуток на 4,2 млн. барелів на добу з вересня 2008 року.

У квітні країни ОПЕК дотримувались квот на 77% порівняно з 82% у березні.

Впавши у грудні до 32 доларів за барель, ціна нафти зростає, наближаючись зараз до 60 доларів за барель, але ОПЕК вважає, що це зростання пов`язане лише з поліпшенням настрою інвесторів і не відображає реального співвідношення попиту і пропозиції.

"Ціни тримаються вище 50 доларів за барель завдяки, здебільшого, ринковим настроям, а не фундаментальним показникам. Значні ризики зберігаються, оскільки показники нафтового ринку незбалансовані внаслідок скорочення попиту і зростання пропозиції, що триває", - йдеться в доповіді організації.

Як відомо, 12 травня 2009 року Управління енергетичної інформації США (EIA) знову знизило прогноз світового попиту на нафту цього року, цього разу на 420 тис. барелів на добу - до 83,67 млн. барелів - мінімального рівня за п`ять років.

Таким чином, EIA прогнозує зниження попиту на 1,8 млн. барелів на добу порівняно з минулим роком.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!