Банки переходять на залізну руду

Вівторок, 12 травня 2009, 12:44

Три найбільших банки Morgan Stanley, Goldman Sachs і Barclays Capital збираються створити майданчик для торгів залізною рудою.

Це говорить про зростання ринку сировинних деривативів на тлі складних переговорів за щорічними контрактами, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на газету Financial Times.

Традиційна система щорічних переговорів про ціну залізної руди вже не є актуальною, стверджують керівники гірничодобувних концернів.

Переговори ведуться між найбільшими компаніями в секторі видобутку залізної руди (Vale, Rio Tinto і BHP Billiton) і сталеливарними підприємствами Китаю та інших країн.

Трейдери стверджують, що ціни "спот" - як на залізну руду, так і на ф'ючерси - будуть мати істотний вплив на ринок, якщо виробникам і споживачам цього виду сировини не вдасться домовитися про базову вартість на 2009-2010 роки.

Переговори, які зазвичай завершуються до 1 квітня, поки що не дали позитивних результатів, і все більше аналітиків відзначають зростання ймовірності їх остаточного провалу.

Morgan Stanley заявив про початок торгів залізною рудою.

Barclays "розглядає можливість входу на ринок залізної руди, щоб задовольнити потреби своїх клієнтів".

Офіційні представники Goldman Sachs відмовилися підтвердити чутки про його зацікавленість у цьому ринку, однак інформовані джерела повідомляють, що банк активно цікавиться цим ринком.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!