Україні потрібен закон про захист інтересів промисловців

Понеділок, 6 квітня 2009, 20:26

У Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання наслідків фінансової кризи і забезпечення стабільної роботи промислового комплексу)".

Як повідомили агентству "УНІАН", на думку авторів документа, в умовах фінансової та економічної кризи в одному з найбільш скрутних становищ опинився реальний сектор економіки, а саме - промислове виробництво.

Для його стабілізації, вважають депутати, необхідно вирішити питання про недопущення вилучення обігових коштів, оптимізації витрат на амортизацію та оновлення основних фондів підприємств, що, у свою чергу, потребує змін до податкового законодавства.

Тому головною метою законопроекту є ухвалення низки заходів щодо подоланню наслідків фінансової кризи та забезпечення стабільної роботи промислового комплексу.

Так, зокрема, пропонується запобігти загрозі вилучення обігових коштів у результаті дії пункту 5.9 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" шляхом припинення дії вказаної норми. При цьому в умовах браку коштів немає загрози того, що підприємства зловживатимуть занесенням у прибуток непотрібних товарно-матеріальних цінностей.

Пропонується також на період з 1 січня 2009 до 31 грудня 2010 року встановити для підприємств-виробників відтермінування по сплаті податку на прибуток на суму податку на прибуток з обсягу витрат, понесених (нарахованих) платником податку на придбання основних фондів і нематеріальних активів, пов`язаних з виробництвом товарів (робіт, послуг). А з 1 січня 2011 року суму відтермінованого податку на прибуток платити рівними долями до 30 числа щомісячно протягом року.

Також пропонується тимчасово, до 1 січня 2010 року, припинити стягнення штрафних санкцій, пов`язаних з несплатою податків тими підприємствами, які в кризових умовах не мали об`єктивної можливості своєчасного погашення податкових зобов`язань, за умови повного їх погашення впродовж додаткового 30-денного терміну.

Крім того, пропонується дозволити Кабінету міністрів надавати підприємствам, які працюють в екстремальних умовах, право на додаткову реструктуризацію податкових зобов`язань, розстрочки або відтермінування їх сплати, а у виняткових випадках - списання багаторічної безнадійної податкової заборгованості.

Відповідні зміни пропонується внести до статей 8 і 22 Законів України "Про оподаткування прибутку підприємств", ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", ст. 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", статей 14, 17 Закону України "Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а також припинити дію пункту 5.9 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!