Підвищення "пивного" акцизу знищить галузь?

Середа, 22 квітня 2009, 09:14

Різке підвищення акцизу на пиво призведе до зменшення податкових надходжень.

Про це заявив член парламентського бюджетного комітету, заступник голови Української народної партії Ярослав Джоджик, повідомляє агентство "УНІАН".

За його словами, внесений до Верховної ради законопроект про підвищення акцизів на пиво матиме негативні наслідки для галузі.

"Всебічній аналіз свідчить, що запропоноване підвищення ставки акцизного збору на пиво не призведе до бажаного збільшення надходжень до бюджету, а навпаки, відрахування до бюджетів усіх рівнів зменшаться на 500 млн. гривень, зросте рівень безробіття, закриються малі та середні підприємства, держава додатково збільшить виплати з безробіття працівникам галузей на 120 млн. гривень, бюджет стане донором з виплати допомоги з безробіття", - сказав він.

Депутат зазначив, що таке підвищення остаточно знищить пивну галузь.

За його інформацією, 2008 року припинили виробництво Мелітопольський, Ізюмський, Ніжинський, Луганський, Роменський пивзаводи, підприємства "Імперія-З", "Бел Гер", "Нова Баварія", Київський завод солодових екстрактів.

З червня 2008 до грудня 2008 обсяг виробництва в галузі скоротився на 13,8 млн. доларів.

За словами Джоджика, "через різке підвищення цін на сировину та енергоносії, інфляційні процеси з червня 2008 року спостерігається стагнація пивної галузі".

"Саме через це поточного року очікується надходження податків лише 2 млрд. гривень (2007 року було 2,5 млрд. гривень).

Відсутність кредитних ресурсів і багатомільйонне вимивання обігових коштів від курсової різниці з виплати валютних зобов`язань за інвестиційними проектами призвели до збитковості галузі, а також до припинення реалізації нових інвестиційних проектів", - зазначив він.

Враховуючи це, Джоджик зазначив, що цей законопроект - "демонстрація ставлення влади до виробництва та виробника, коли, усупереч публічним обіцянкам, на нього продовжують посилювати податковий тиск і доводять до закриття підприємства".

Як відомо, у Верховній раді зареєстровано законопроект, який передбачає збільшення акцизних ставок на пиво з 1 липня 2009 року більш як у 2,5 рази - з 0,31 грн. до 0,81 грн. за літр.

З 1 січня 2010 року ставку пропонують підвищити до 1,01 грн. за літр, а з 1 січня 2011 року ставка акцизу розраховуватимуть залежно від міцності пива.

На думку авторів законопроекту, підвищення акцизу на першому етапі призведе до подорожчання пляшки пива в середньому на 0,3 грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua