Суботін знову вирішив не ділитися з Григоришиним

Середа, 15 квітня 2009, 17:02

Збори акціонерів "Турбоатому" 13 квітня 2009 року відбулися з порушенням чинного законодавства, тому всі рішення, які були ухвалені на них, є незаконними.

Про це на прес-конференції заявила офіційний представник власників КУА "Сварог Ессет Менеджмент" (володіє близько 15% акцій "Турбоатому") Ганна Коротка.

За її словами, позов вже готується і днями буде поданий до суду.

Коротка зазначила, що голосування на зборах проводилося з порушенням принципу "одна акція - один голос", а підрахунок голосів проводився за кількістю піднятих рук, без врахування кількості голосів, які належать тому чи іншому акціонеру.

"Голосування по суті не було. Та процедура, яка відбувалася шляхом підняття карток, коли голоси "за" не обраховуються, не може вважатися голосуванням", - наголосила вона.

Крім того, на голосування виносилися лише пропозиції генерального директора підприємства Віктора Суботіна, який головував на зборах.

Проекти рішень, які пропонувалися представниками Фонду держмайна і ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент", взагалі не були винесені на голосування.

Так, за словами Короткої, представник ФДМУ запропонував не затверджувати звіт наглядової ради і визнати її роботу незадовільною.

Втім, головуючий все одно поставив на голосування затвердження звіту.

За цю пропозицію не голосували представники ФДМ, "Сварог Ессет Менеджмент" та низка міноритаріїв, тобто, понад 95% голосів присутніх на зборах.

"Натомість, Суботін не врахував голоси "проти", а навпаки, відніс їх до голосів "за", - наголосила Коротка.

Крім того, за її словами, "відповідно до цивільного кодексу, відповідно до закону про господарські товариства, до статуту товариства питання розподілу прибутку є виключною компетенцією загальних зборів акціонерів".

"На зборах же було розподілено тільки 35% прибутку, які спрямовані на дивіденди. Решта прибутку залишилася у розпорядженні виконавчого органу", - зазначила Коротка.

"Суботін робить так вже не один рік. Майже 500 мільйонів гривень знаходяться на рахунках "Мегабанку", який належить Суботіну, і підтримують його діяльність. У той же час, не було доповіді щодо технічного переозброєння підприємства, соціальної сфери тощо", - наголосила вона.

Як відомо, харківське ВАТ "Турбоатом" входить до числа провідних турбінобудівних підприємств світу і спеціалізується на виробництві турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій.

75,22 % акцій "Турбоатома" належать державі і знаходяться в управлінні Фонду держмайна, близько 15 % знаходяться в управлінні компанії КУА "Сварог Ессет Менеджмент", яку пов'язують з російським бізнесменом Костянтином Григоришиним.

Решта акцій належать міноритаріям, найбільшим з яких є "Мегабанк".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua