Турчинов запевняє, що митниця зробила все правильно

Середа, 4 березня 2009, 16:32

Державна митна служба здійснювала розмитнення російського газу виключно у правовому полі.

Про це перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов заявив на брифінгу у Кабінеті Міністрів, коментуючи ситуацію щодо затримання співробітника митниці та обшуками у НАК "Нафтогазу України".

"НАК "Нафтогаз", Держмитслужба діяли виключно в інтересах нашої держави, виключно у правовому полі і проводили розмитнення і використання газу на підставі підписаних угод з російським "Газпромом", - наголосив  Турчинов.

При цьому він повідомив, що наприкінці лютого Митна служба разом з НАК "Нафтогазом" почали розмитнення російського газу, отриманого відповідно до укладених контрактів, у тому числі і 11 млрд. кубометрів газу, які передані НАК "Нафтогазу", що раніше належали посередницькій структурі "РосУкрЕнерго".

"За рахунок цього розмитнення до бюджету було скеровано 1,5 млрд. грн.", - підкреслив він.

Перший віце-прем'єр-міністр наголосив, що як тільки розпочалося розмитнення газу, то почався колосальний тиск на митну службу. За його словами, з метою зриву перерахунку відповідних коштів  у Митній службі було вимкнуто електроенергію.

Разом з цим Олександр Турчинов, аналізуючи останні події щодо захоплення НАК "Нафтогазу", відзначив: "Ми не можемо виключати, що коли люди переступають межу закону, виходячи з власних корупційних інтересів, Конституцію, вони можуть піти на все, в тому числі і на знищення оригіналів цих документів".

"Це серйозна небезпека, тим більше, це робиться не у випадковий день, а саме напередодні розрахунків НАК "Нафтогазу" з російським "Газпромом", і спроба вилучити оригінали документів просто може призвести до зриву розрахунків, які проводяться на підставі саме оригіналів документів".

Перший віце-прем'єр-міністр наголосив, що всі ці провокаційні дії відбуваються з метою  збереження корупційної схеми на газовому ринку України, підконтрольної злочинній групі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!