Fitch збирається знизити рейтинги "Нафтогазу"

Вівторок, 3 березня 2009, 14:49
Міжнародне рейтингове агентство Fitch допускає зниження рейтингів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Про це сказано в повідомленні агентства, передає агентство "Українські новини".

Fitch помістило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті "B-" НАК під спостереження до списку Rating Watch "Негативний".

Вміщення рейтингів до списку Rating Watch "Негативний" відображає стурбованість Fitch у короткостроковому плані щодо деяких факторів.

Зокрема, це: неадекватний рівень державних субсидій для "Нафтогазу", акумульована заборгованість за платежами від підприємств комунальної теплоенергетики, спад у сегменті поставок промисловим підприємствам, доступність валюти для оплати в майбутньому доларових зобов'язань із строками погашення, що настають, й невизначеність за результатами поточних переговорів між МВФ й Україною.

"Якщо ці фактори не будуть врегульовані в найближчі місяці, це може негативно позначитися на здатності компанії здійснити значні погашення боргу в 2 півріччі 2009 року", - сказано в повідомленні.

Водночас вміщення рейтингів до списку Rating Watch "Негативний" не означає наявності в Fitch стурбованості щодо здатності компанії здійснити виплати, терміни яких наступають найближчим часом (власникам єврооблігацій 3 березня й російському "Газпрому" 7 березня).

Пріоритетний незабезпечений рейтинг "В" єврооблігацій компанії на суму 500 млн. доларів з погашенням у вересні 2009 також поміщений до списку Rating Watch "Негативний".

Рейтинг зворотності активів за облігаціями - "RR4".

Fitch зараз розглядає надійність державної гарантії України щодо боргу "Нафтогазу" перед нерезидентами, яка на сьогодні обумовлює пріоритетний незабезпечений рейтинг на рівні суверенного рейтингу.

Вплив триваючої економічної волатильності й результати поточних переговорів із МВФ можуть вплинути на думку Fitch про здатність і готовність держави забезпечувати виконання гарантії в майбутньому.

Що стосується рейтингів зворотності активів, то Fitch зараз обмежує їх рівнем "RR4" на низці ринків, які розвиваються, включаючи Україну, через такі фактори, як невизначеність щодо того, наскільки правові системи в цих країнах підтримують права кредиторів.

Рейтинг зворотності активів "RR4" відображає думку агентства про те, що середній показник зворотності коштів у разі дефолту становитиме 31%-50%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!