Вінський не хоче возити "задарма"

Неділя, 29 березня 2009, 10:32

Мінтрансзв`язку має намір індексувати тарифи на залізничні вантажоперевезення відповідно до інфляційних процесів.

Про це заявив міністр транспорту і зв`язку Йосип Вінський, повідомляє агентство "УНІАН".

"Наша позиція така: ми вводимо тарифний збірник, він фіксує існуючу ситуацію, і діятимемо паралельно з інфляційними процесами - тобто, якщо буде інфляція у всіх галузях, відповідно, ми будемо наш тарифний збірник на ці інфляційні коефіцієнти множити, і підтримуватимемо цю позицію", - зазначив міністр.

За його словами, "Укрзалізниця" зазнала суттєвих втрат від надання преференцій, зокрема, на перевезення продукції гірничо-металургійного комплексу.

"Залізницю це серйозно підірвало в економічному сенсі. Але я не думаю, що це допомогло металургам, бо немає в Україні такої проблеми, щоб транспорт радикальним чином впливав на вартість товарів, оскільки, якщо брати наші тарифи, то вони нижчі навіть ніж у Росії на 20-30%", - сказав Вінський.

На думку міністра, оскільки знову почалися спекуляції щодо нібито завищених тарифів, було проведено аналіз, під час якого не було знайдено "жодного нашого тарифу більшого, ніж у Росії".

"Тобто я стверджую, що наша тарифна політика абсолютно коректна до партнерів, з якими ми працюємо, але возити задарма ми не можемо", - додав він.

За його словами, головна позиція, яка завдає залізниці збитків - тарифи на перевезення пасажирів.

"У нас ціна на пасажирські перевезення в 2,5-4 рази нижча від РФ, і економіка тут не працює. Це позиція, яку потрібно буде вирішувати, але поступово і коректно щодо наших людей", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!