Підвищення акцизу на тютюн: десь заробимо, а десь і втратимо?

Субота, 28 березня 2009, 11:48

Про стабільність і прогнозованість українського законодавства, що регулює відносини у сфері виробництва та обігу тютюнових виробів, оператори ринку вже давно не мріють, але останнім часом політика щодо оподаткування тютюнових виробів акцизним збором уже навіть не дивує, а шокує інвесторів.

Таку думку висловиила в коментарі газеті "Дзеркало тижня" генеральний директор Асоціації "Укртютюн" Валентина Хоменко.

За її словами, минулого року - з порушенням вимог Закону "Про систему оподаткування" та Бюджетного кодексу щодо термінів запровадження податків - ставки акцизного збору на тютюнові вироби підвищувалися двічі - з 1 січня та 1 вересня 2008 року, а в поточному році їх змінено з 1 лютого.

Крім того, цього року передбачено ще одне підвищення - з 1 липня.

Незважаючи на це, проектом закону "Про внесення змін до Закону України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби" пропонується знову їх збільшити - з 1 травня 2009 року.

"Реалізація зазначеного законопроекту в умовах кризових явищ в економіці України, падіння купівельної спроможності населення зруйнує тютюновий ринок України, але аж ніяк не скоротить споживання тютюнових виробів", - прогнозує Валентина Хоменко.

"Розрахунки ж авторів законопроекту щодо надходжень до Державного бюджету України від акцизного збору є доволі спрощеними", - додає вона.

За словами Хоменко, істотне скорочення обсягів виробництва тютюнових виробів матиме наслідком зменшення надходжень до бюджету від податку на додану вартість, податку на прибуток та інших податків.

"Положення законопроекту спрямовані скоріше на підтримку економічних інтересів Російської Федерації та Молдови і до того ж створюють підстави для нелегального виробництва тютюнових виробів в Україні, що призведе до криміналізації вітчизняного ринку тютюнових виробів", - наголошує експерт.

Як повідомлялося, 18 березня Верховна Рада 235 голосами у першому читанні підтримала законопроект про підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби.

За задумом народних депутатів, це дасть бюджету додаткові 3,7 мільярда гривень.

Однак, експерти вважають, що підвищення єдиного податку та акцизів на тютюнові вироби може посилити кризу.

Очікується, що остаточно закон буде схвалений Верховною радою 31 березня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!