У квітні чекаємо підвищення попиту на долар?

П'ятниця, 27 березня 2009, 15:16

На квітень 2009 року прогнозується підвищення попиту на долар.

Як повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ", про це заявив керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс Клуб" Микола Івченко.

За словами Івченка, оскільки на березень-квітень припадають найбільші платежі банківського сектора з публічного боргу - близько 660 млн. доларів кожен місяць, можна очікувати підвищення попиту на американську валюту.

Цей попит може бути компенсований зниженням золотовалютних резервів кожен місяць у розмірі близько 1 млрд. доларів, однак ресурсів НБУ не буде вистачати одночасно на валютний ринок, на валютні аукціони для фізичних осіб та на рефінансування комерційних банків.

Аналітики відзначають, що значною мірою ситуація залежатиме від отримання другого траншу кредиту МВФ.

"Якщо другий транш буде виділений у першій половині квітня, то курс продажу готівкового та безготівкового долара втримається на рівні не вище 8,5 грн. У разі ж невиділення другого траншу, є ймовірність, що до кінця квітня курс продажу долара в Україні підніметься до рівня 8,5-8,7 грн.", - відзначив Івченко.

Як відомо, раніше європейські експерти прогнозували, що до кінця серпня цього року один долар коштуватиме 10-11,2 грн. Найбільш оптимістичний прогноз - 8,5 грн. за долар.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!