В Україні понад 900 тисяч безробітних

Четвер, 26 березня 2009, 16:40

В Україні на одне робоче місце претендує від 10 до 70 осіб, заявляє міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова.

Про це вона заявила в четвер у Києві, виступаючи на презентації пріоритетів напрямку діяльності міністерства у 2009 році, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Згідно з нашими даними, на 1 березня поточного року на одну вакансію претендує від 10 до 70 осіб. Критична ситуація склалася в Хмельницькій та Івано-Франківській областях - тут на одну вакансію претендує від 55 до 72 осіб", - зазначила Денисова.

Вона повідомила, що на 1 березня поточного року в Україні офіційно зареєстровано 906 тис. безробітних.

У той же час, за її словами, удвічі скоротилася кількість людей, які знаходяться у відпустках за свій рахунок.

"Кількість співробітників, які перебувають у примусових відпустках з ініціативи адміністрації підприємств, станом на 1 березня склала близько 570 тис. осіб. На 1 лютого поточного року ця цифра складала 1 млн. 100 тис. чоловік", - зазначила міністр.

Денисова також поінформувала, що в бюджеті Фонду соціального страхування передбачено 450 млн. грн. для виплат компенсації роботодавцям за витрати на перекваліфікацію співробітників, які перебувають під загрозою звільнення.

За її словами, надання даної суми зможе зберегти робочі місця для більш ніж 301 тис. осіб.

Між тим, безробітні, які стоять на обліку у центрі зайнятості, але відмовились від участі в оплачуваних громадських роботах безперервною тривалістю більше одного місяця, знімаються з обліку, якщо це відмова від другої пропозиції підходящої роботи.

Це передбачено постановою Кабінету міністрів від 25 березня, якою внесено зміни до Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт.

Як повідомляє прес-служба Міністерства праці й соціальної політики, ухвалений документ також врегульовує питання щодо визначення місцевими органами влади видів громадських робіт, виходячи з потреб територіальної громади, регіону та необхідності сприяння їх соціальному розвитку.

Як заявила Денисова, представляючи проект постанови, дані зміни в умовах фінансово-економічної кризи дозволять удосконалити процедуру фінансування організації оплачуваних громадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соцстрахування на випадок безробіття.

Українська Правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!