Україна втрачає кожен третій кубометр російського газу - Ющенко

Четвер, 26 березня 2009, 14:32

Президент Віктор Ющенко відзначає дуже низький рівень використання відновлювальних джерел енергетики в загальному балансі енергоспоживання України.

Як повідомляє агентство "УНІАН", про це він сказав у вступному слові під час наради з питань забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів.

За словами Ющенка, на сьогодні в загальному балансі енергетичних ресурсів Україна використовує менше 1% відновлювальних джерел енергії.

При цьому він додав, що на одну гривню валового продукту в країні використовується 0,54 кг палива, що в 3 рази більше, ніж в пересічній країні Європи.

"За останні 12-13 років в Україні використання енергії скоротилося в 2 рази, але це втричі більше, ніж в країнах Європи", - сказав він.

Також президент відзначив, що найбільші втрати енергії спостерігаються в бюджетній сфері.

"Де працює державний службовець, там справи плачевні, критичні фактично", - додав він.

За його словами, при транспортуванні від комунальних підприємств до споживачів в середньому в Україні втрачається 33% води, і "на це ми витрачаємо кожний третій куб газу, який купуємо у Росії".

Ющенко відзначив, що найбільший рівень втрат води при транспортуванні до споживачів є у Луганській області - 60,3%, Закарпатській - 49%, Житомирській - 48%, Донецькій - 45, АРК - 45%, Чернівецькій області -42%, Севастополі - 41% і Херсонській області - 38%.

Також президент наголосив, що в країні спостерігається також великий обсяг втрат теплової енергії при її транспортуванні від підприємств ЖКХ до споживачів.

За його словами, середній рівень втрат теплової енергії по Україні становить 15%, а найбільший рівень втрат теплової енергії мають Івано-Франківська область - 33%, Закарпатська - 33%, Херсонська - 21%, місто Київ - 17%.

Як повідомлялося, раніше уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський сказав, що в Україні на рік "втрачається" близько 1 мільярда кубометрів природного газу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!