У Кремлі зірвалося підписання документа про газопровід

Четвер, 26 березня 2009, 10:14

У середу на переговорах з Туркменією в Кремлі зірвалися укладення угоди про газопроводі Схід-Захід - проект "Газпрому".

Як пише газета "Ведомости", він повинен забезпечувати газом прикаспійський газопровід, що веде в Росію, будівництво якого має розпочатися цього року.

За даними співробітника адміністрації президента, підписати документ планували за підсумками переговорів президентів. Це підтверджує і джерело, близьке до керівництва "Газпрому".

Однак серед підписаних угод його не виявилося.

На запитання журналістів, чому, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер тихо вимовив: "Ми йдемо" - і мовчки попрямував до виходу.

Міністр енергетики Сергій Шматко також не став відповідати.

Не підписувати угоду було бажанням обох сторін, говорить джерело, близьке до керівництва "Газпрому".

Президент Туркменії Гурбангулі Бердимухаммедов не хотів цього з політичних причин, оскільки існують проекти газопроводів в обхід Росії: Транськаспійський - в Туреччину та Nabucco - в Європу, пояснює він.

У "Газпрому" ж немає на це зайвих коштів, оскільки ціни на газ будуть знижуватися, стверджує співрозмовник "Ведомостей". Від угоди, швидше за все, відмовляться, припускає він.

За словами помічника президента Сергія Приходько, документ планується доопрацювати, принципових розбіжностей у сторін немає.

Вартість проекту, за оцінками експертів, становить не менш ніж 1 млрд. доларів, а питання ресурсів у зв'язку з кризою серйозне, сказав він.

За словами Приходько, два президенти підпишуть угоду в ході найближчих зустрічей.

Це може відбутися влітку, або на Петербурзькому економічному форумі, або на скачках на приз президента, говорить джерело в Кремлі.

Туркменська сторона залишилася в цілому задоволена, говорить джерело, близьке до туркменської делегації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!