Тимошенко хоче, щоб НБУ скоріше заплатив до Держбюджету

Середа, 25 березня 2009, 20:54

Уряд розробив проект змін до закону про державний бюджет на 2009 рік, яким пропонує, серед іншого, прискорити бюджетні відрахування Нацбанку України (НБУ).

"Установити, що НБУ в 2009 році вносить до держбюджету України до 1 травня 2009 року перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами Нацбанку за підсумками 2008 року на загальну суму не менш як 4 млрд. 8112 млн. гривень, а також щоквартально перевищення кошторисних доходів над кошторисні витратами поточного року", - вказується в законопроекті, який зареєстрований в парламенті 25 березня, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Чинним бюджетом передбачається лише щоквартальне, рівними частинами перерахування НБУ в держбюджет не менше 4,008 млрд. гривень перевищення доходів над витратами.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що тільки за січень-лютий 2009 року НБУ надав банкам кредитів для підтримки їх ліквідності в розмірі 8,718 млрд. гривень по ставках 18-22,5%.

Крім того, міністерство фінансів платить Нацбанку кошти доходів за процентними облігаціями внутрішньої державної позики (процентна ставка складає 17,5-20%).

Проектом поправок до держбюджету також передбачається запровадження механізму фінансової підтримки національних акціонерних компаній шляхом випуску державних облігацій: пропонується внести зміни в статтю 79 закону про держбюджет на 2009 рік, додавши національні акціонерні компанії в перелік підприємств, акції яких можуть купуватися в обмін на держоблігації.

На сьогодні такий механізм капіталізації з подальшим викупом держоблігацій Нацбанком за рахунок емісійних коштів був передбачений лише для банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!