НБУ не сказав Тимошенко, які банки рятувати

Середа, 25 березня 2009, 15:41

Визначити перелік комерційних банків для рекапіталізації на нараді уряду і Національному банку не вдалося, оскільки НБУ не підготував і не передав до уряду перелік таких банків.

Як повідомляє агентство "УНІАН", про це сказав журналістам в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

За його словами, нарада, з представниками уряду, Нацбанку і міжнародних фінансових організацій, що проходила у вівторок, виявилася практично нерезультативною.

На нараді передбачалося остаточно визначити перелік банків для проведення їх рекапіталізації.

Уманський зазначив, що питання про рекапіталізацію банків детально обговорювався і вже є підготовлений аналіз ряду банків, проте формальної пропозиції уряду від НБУ - взяти участь в рекапіталізації банків - досі немає.

Він припустив, що Нацбанк не подає список банків для рекапіталізації, побоюючись можливих політичних і фінансово-економічних ризиків.

Як відомо, Кабінет міністрів спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком, Міжнародним валютним фондом і Національним банком України розробив порядок рекапіталізації комерційних банків України.

В результаті рекапіталізації держава зможе придбати частину акцій банків для того, щоб покрити їх збитки і дати можливість банківській системі працювати в нормальному режимі.

Згідно з порядком рекапіталізації комерційних банків, Кабінет Міністрів братиме участь в капіталізації недержавних банків лише у разі введення в них тимчасової адміністрації.

Документом передбачено, що держава може брати участь в капіталізації банку за умови, якщо їй передається, одноосібно або разом з іншим інвестором, у разі укладення договору про спільну участь в капіталізації банку не менш як 50% плюс одна акція.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!