Тимошенко підписала декларацію з модернізації ГТС

Понеділок, 23 березня 2009, 13:38

Україна зобов'язалася створити прозорий газовий ринок.

Про це йдеться у спільній декларації України та ЄС за підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української газотранспортної системи, підписаній у Брюсселі.

"І зі свого боку, як голова уряду України гарантую досить жорсткий контроль за чітким виконанням Україною власних зобов'язань у контексті приведення функціонування газового сектору до норм та стандартів ЄС", заявила Тимошенко.

З українського боку декларацію підписала прем`єр-міністр, з боку Єврокомісії - комісари ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер та з питань енергетики Андріс Пібалгс.

Крім того, декларацію підписали президенти Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та Світового банку, повідомляє агентство "УНІАН".

Згідно з текстом декларації, український уряд взяв на себе зобов'язання забезпечити незалежність оператора з транзиту газу, зокрема, шляхом реалізації директиви ЄС від 2003 року щодо спільних правил внутрішнього ринку природного газу.

Також уряд взяв зобов'язання забезпечити прозорість та відкритість для інвесторів з модернізації газотранспортної системи і надати рівний доступ до відповідної фінансової та технічної інформації, а також забезпечити контроль над отриманими на модернізацію газотранспортної системи коштами.

Уряд України пообіцяв дати можливість операторам з транзиту газу діяти на комерційній основі задля виконання свого бізнес-плану в довгостроковій перспективі.

Україна також зобов'язалася забезпечити доступ третіх сторін до підземних сховищ газу на прозорих комерційних умовах.

При цьому реформи газового сектору Україна має завершити до кінця 2011 року, що буде також відображено в угоді про асоціацію між Україною та ЄС, а також в Угоді про приєднання України до енергетичної спільноти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!