Росії не подобається домовленість України і ЄС по трубі

Понеділок, 23 березня 2009, 13:21

Міністр енергетики Росії Сергій Шматко висловлює незадоволення проектом підсумкової декларації конференції з модернізації газотранспортної системи України/

Про це Шматко заявив в понеділок під час Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української ГТС, повідомляє агентство "УНІАН".

"Приїхавши сюди, ми зі здивуванням виявили, що виробники і постачальники залишилися в стороні від підготовки декларації", - сказав він.

"Будь-яка модернізація української газотранспортної системи без консультацій з Російською Федерацією представляється нерозумною", - сказав російський міністр.

Він зазначив, що при реалізації двостороннього підходу можуть виникнути ризики забезпечення постачання газу, оскільки може призвести до необхідності перегляду існуючих договорів на постачання.

Шматко зазначив, що Росія наполягає на тристоронній співпраці при модернізації української ГТС, що має передбачати рівноправне і взаємовигідне партнерство, а також ухвалення рішень на основі консенсусу.

Кажучи про конкретні пункти декларації, які не влаштовують російську сторону, міністр, зокрема, відзначив записаний в проекті документа намір України вступити до Енергетичного співтовариства.

Заявивши про право України приєднуватися до цієї організації, Шматко, разом з тим, висловив побоювання, що це може призвести до перегляду тарифів на транзит газу без урахування думки постачальника або до перекладання частини тарифів на плечі постачальника.

Крім того, Шматко заявив, що передбачений в проекті декларації доступ третіх сторін до підземних сховищ газу може, на думку Росії, сприяти появі посередників на ринку як нових, так і, можливо, старих.

Крім того, за словами російського міністра, передбачена проектом декларації можливість розширення потужностей газотранспортної системи, "не цілком відповідає" намірам і Росії, і ЄС диверсифікувати маршрути постачання газу.

Шматко також заявив, що Росія наполягатиме на виконанні домовленостей, досягнутих між прем`єр-міністрами Росії і України восени 2008 року, угод, підписаних у січні нинішнього року, на збереженні розумних тарифів на транзит і створенні міжнародного механізму гарантій надійного транзиту газу через Україну.

"Продовження обговорення в двосторонньому форматі змушує нас серйозно задуматися про надійність традиційних ринків збуту", - наголосив Шматко.

Як повідомлялося, за підсумками конференції очікується підписання Спільної декларації ЄС, України і міжнародних фінансових організацій, яка визначатиме основу для надання інвестицій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!