"Альфа-Груп" збереже пакет в "Київстарі"

Четвер, 19 березня 2009, 10:32

"Альфа-Груп" продала 8,23% акцій турецького стільникового оператора Turkcell (володіє 54,8% Life:)) структурам російського бізнесмена Олександра Мамута і казахстанської ІК Visor Group.

Як пише газета "Комерсант-Україна", таким чином, "Альфа-Груп" виконала одну з вимог Нью-Йоркського суду - знизити частку в Turkcell або продати пакет в "Київстарі" до 23 березня.

Але накладені на неї штрафи, розмір яких може досягти 24 мільярдів доларів на рік, зберігаються.

У середу компанія Altimo, що керує телекомунікаційними активами "Альфа-Груп", оголосила, що продала 62,2% Alfa Telecom Turkey Ltd (ATTL) компаніям Nadash International Holdings Inc. і Henri Services Ltd (HSL).

Перший покупець афільований з Visor Group, другий - належить Олександру Мамуту.

Сума угоди склала 90,2 мільйонів доларів.

ATTL є власником 13,22% Turkcell, таким чином, в результаті операції непряма частка Altimo в турецькому операторові знизилася до 4,9896%, а Nadash і HSL стали власниками 8,23% Turkcell.

Altimo отримала непрямий контроль над 13,22% акцій Turkcell в кінці 2005 року.

У 2007-му Нью-Йоркський міжнародний комерційний арбітраж під час розгляду позову норвезької Telenor визнав. що структура "Альфи" порушила акціонерну угоду "Київстару" (Telenor володіє 56,5%, а "Сторм", "дочка" "Альфи", - 43, 5%).

Суд зобов'язав структури "Альфа-Груп" з'являться на наради директорів "Київстара", а до 23 березня 2009 року знизити до 5% частку в конкуруючому стільникового оператора Turkcell (володіє 54,8% "Астеліту", TM life:)) та бездротовому операторі "Українські новітні технології".

Інакше "Альфі" довелося б продати свій пакет в "Київстарі".

Наприкінці 2007-го "Альфа-груп" вже оголошувала про продаж Visor Holding 6,6% Turkcell, що знизило частку Altimo в "Астеліті" до 3,6%.

За умовами угоди "Альфа-Груп" передавала Visor тільки право голосувати пакетом в Turkcell, а економічний інтерес (право отримувати дивіденди) зберегла за собою.

Крім того, вона мала право зворотного викупу пакету.

За словами старшого віце-президента Altimo Кирила Бабаєва, за новою угодою Nadash і HSL отримали право висувати незалежних членів ради директорів у ATTL, а також вводити одного члена ради директорів Turkcell.

Втім. продажу частки в Turkcell недостатньо, щоб уникнути штрафних санкцій, накладених на "Альфу" Федеральним судом Південного округу Нью-Йорка (останнє рішення було винесено 11 березня).

Один штраф у розмірі 100 тисяч доларів на день починаючи з 12 березня діє, поки "Альфа "не переведе на депозит суду пакет акцій "Київстару" (розмір штрафу подвоюється через кожні 30 днів, тобто за рік сума може скласти близько 12,4 мільярдів доларів).

Другий загрожує групі, якщо вона не доб'ється до 23 березня припинення судового процесу по" Київстару ", ініційованого компанією EC Ventures (суд підозрює "Альфа-Груп" в афільованності з цією компанією, сама група зв'язок заперечує).

Як пояснив у середу Бабаєв, Altimo має намір найближчим часом запропонувати суду схему депонування акцій, а з EC Ventures ведуться переговори, які можуть не завершитися до 23 березня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!