Тимошенко чекає від Путіна відповіді про 5 мільярдів

Четвер, 19 березня 2009, 10:04

Протягом найближчих двох тижнів прем'єр-міністр Юлія Тимошенко збирається до Москви на засідання міжурядової комісії.

Це підтвердила виданню "Ведомости" прес-секретар прем'єра Марина Сорока, однак порядок денний комісії вона коментувати не стала.

Однак за словами радника Тимошенко Олександра Гудими, головне питання - виділення кредиту Україні на 5 млрд. дол.: Тимошенко вже обговорювала це з російським колегою Володимиром Путіним і тепер чекає його рішення.

Яких умов кредиту хотів би Київ, Гудима не каже. Але зазначає, що гроші передбачається направити на покриття дефіциту бюджету, насамперед на допомогу "Нафтогазу України".

Обговорюваний розмір ставки - 10-12% у рік.

"Росії ця позика вигідна. Вона гарантує платежі "Нафтогазу" "Газпрому", - каже Гудима.

У 2009 році "Нафтогаз" мав купити 40 млрд. куб м російського газу, витративши близько 9,2 млрд. дол. (якщо рахувати за середньорічною ціною, названою в січні українськими чиновниками). Але під час кризи попит на газ в Україні, як і в інших країнах, падає: у січні-лютому імпорт скоротився вдвічі до планової цифри. І "Нафтогаз" попросив "Газпром" змінити договір, знизивши річний обсяг закупівлі до 33 млрд куб. м.

За умовами контракту в 2009 році "Нафтогаз" повинен заплатити за 100% контрактних обсягів не залежно від того, скільки фактично обрано, нагадує директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін. Ціна питання для України - близько 1,6 млрд. дол. за недобраний газ, додає він.

Гудима запевняє, що принципово - на рівні прем'єрів - це питання уже вирішене: обсяги постачання будуть скорочені. А паралельно вирішене й аналогічне питання для "Газпрому", додає він, уточнюючи, що йдеться про транзитний контракт "Газпрому" і "Нафтогазу".

За ним "Газпром" зобов'язаний прокачати 120 млрд куб. м і в будь-якому випадку заплатити "Нафтогазу" близько 2,35 млрд. дол. Однак у січні-лютому транзит "Газпрому" Україною скоротився в 2,2 рази до 2008 року (до 11 млрд куб. м при плані на весь I квартал у 29,5 млрд куб. м).

Про те, що "Газпром" попередньо погодився на скорочення постачань до 33 млрд куб. м, заявив у середу міністр палива України Юрій Продан.

Підприємець з оточення Тимошенко додає, що обговорювалося і питання про перегляд транзитних обсягів.

Офіційних коментарів немає. Співробітники "Газпрому" і "Нафтогазу" кажуть, що формально жодних правок у контракти не вносили.

Українська Правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!