Тимошенко не продасть"Турбоатом"

Вівторок, 17 березня 2009, 17:42

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що ВАТ "Турбоатом" на сьогоднішній день приватизовувати немає необхідності, а також немає причин для зміни його керівництва, оскільки підприємство працює успішно.

Про це вона заявила у вівторок на брифінгу в Харкові, повідомляє агентство "УНІАН".

"Після того, як сьогодні вивчила всі показники роботи "Турбоатому", я думаю, що таке успішне державне підприємство немає ніякої необхідності приватизувати. Крім того, немає необхідності змінювати там генерального директора", - сказала голова уряду.

При цьому Тимошенко зазначила, що підприємство демонструє високоякісну роботу, тому вона як прем`єр-міністр підтримуватиме це підприємство як державне.

Раніше Юлія Тимошенко наголошувала на необхідності продажу великих державних підприємств (ВАТ "Укртелеком" - 67,79%, ВАТ "Турбоатом" - 75,22% та ВАТ "Одеський припортовий завод" - 99,57%) для наповнення цьогорічного бюджету.

ВАТ "Турбоатом" створене в 1934 році і є одним з найбільших у світі виробників енергетичного устаткування. Підприємство спеціалізується на виробництві турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумуляторних електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій, парогазового устаткування та іншого енергетичного устаткування.

Як повідомлялося, 3 лютого президент Віктор Ющенко заявив, що останнім часом відчуження державного майна відбувається за прямої участі державних установ.

Серед підприємств, над якими сьогодні нависнула загроза відчуження державного майна, Ющенко назвав, зокрема, підприємства, що перебувають в управлінні Міністерства промислової політики, зокрема "Турбоатом".

5 березня представник міноритарія ВАТ "Турбоатом" (Харків) - КУА "Svarog Asset Management" Ганна Коротка заявила про нелегітимність призначення нинішніх органів управління товариства і повідомила, що міноритарій вимагає від керівництва країни швидкої відставки Віктора Суботіна з посади генерального директора підприємства.

Зокрема, представник компанії зазначила, що Svarog Asset Management вважає незаконним призначення Суботіна на посаду в.о. гендиректора ВАТ і зміну складу наглядової ради згідно з рішеннями ФДМУ в квітні-липні 2007 року, оскільки дані рішення не ухвалювалися на загальних зборах акціонерів компанії, які є найвищим органом управління товариства.

Того ж дня "Турбоатом" виступив зі спростуванням звинувачення міноритаріїв у нелегітимності призначення діючого менеджменту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!