Білорусь звинуватили в дискримінації української карамелі

Вівторок, 17 березня 2009, 12:01

Україна встановила факт дискримінаційних дій проти реалізації української карамелі на білоруському ринку.

Про це говориться в повідомленні міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, повідомляє портал "Дело".

6 березня комісія прийняла рішення про встановлення факту дискримінації з боку Білорусі у зв'язку з введенням антидемпінгового мита щодо імпорту української карамелевої продукції на білоруський ринок.

Комісія постановила, що рішення про введення антидемпінгового мита на імпорт української карамелі було дискримінаційним по відношенню до законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України при реалізації карамелевої продукції в Білорусі, оскільки білоруською стороною не було доведено, що погіршення низки фінансово-економічних показників білоруської промисловості стало наслідком імпорту з України.

При цьому українська сторона вважає врегульованим питання про надання права обласним і Мінській міській раді вводити місцеві податки і збори, у тому числі 15% податок на роздрібний продаж товарів, які імпортуються в Білорусь, і 5% - на продаж товарів білоруського виробництва.

Законом Республіки Білорусь "Про республіканському бюджеті 2009" такі дискримінаційні дії по відношенню до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в податковій сфері скасовані.

Як повідомлялося, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів від 28 січня, уряд має намір ініціювати перегляд антидемпінгових мит на українську карамель в Білорусі.

У грудні 2008 року Україна почала розслідування з метою встановлення фактів дискримінаційних дій проти реалізації української карамелі на білоруському ринку.

Найбільшими українськими експортерами кондитерської продукції є компанії Roshen, "АВК" та корпорація "Бісквіт-шоколад".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!