БЮТ пропонує індексувати доходи і податки на малий бізнес

Понеділок, 16 березня 2009, 21:46

Народні депутати від БЮТу Андрей Сенченко і Сергій Веліжанський внесли на розгляд у Верховній Раді законопроект, яким передбачається впровадження щорічної індексації максимальних обсягів виручки від реалізації продукції і щоквартальної індексації граничних розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва відповідно до розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідний проект закону №4112 від 16 березня 2009 року зареєстрований у Верховній Раді і розміщений на офіційному сайті парламенту, повідомляє агентство "УНІАН".

Проте, у висновках головного науково-експертного управління вказано, що "впровадження даних пропозицій збільшить податковий тиск на суб`єктів малого підприємництва - фізичних осіб у декілька разів", що є необгрунтованою дією в умовах кризи.

Зокрема, там також вказано, що прив`язка рівня оподаткування до розміру державного соціального стандарту (мінімальної заробітної плати) у разі його підвищення може привести до збільшення податкового тиску.

"Звертаємо увагу на те, що з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, яка здійснюється щорічно, збільшуватиметься контингент суб`єктів малого підприємництва, які використовуватимуть спрощену систему оподаткування, обліку і звітності, що, відповідно, призведе до порушень у структурі джерел формування доходів бюджетів різних рівнів", - сказано у висновках науково-експертного управління.

Крім того, зазначається, що на сьогодні необхідно ухвалити єдиний Податковий кодекс, який комплексно визначатиме основи податкової системи України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!