Газовий позов Росії - немає підстав для оптимізму?

Понеділок, 16 березня 2009, 09:23

Експерти застерігають від надмірного оптимізму уряду щодо безперспективності позовів "Газпрому" та RosUkrEnergo проти "Нафтогазу України" в арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.

Співголова Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук підтримав заяву уряду про відсутність "об'єктивної бази" для обґрунтування "Газпромом" свого позову щодо порушення "Нафтогазом" умов транзиту російського газу до Європи, передає "Німецька хвиля".

Водночас експерт застеріг, що Москва й надалі домагатиметься контролю над українськими газогонами та залучення європейських інвестицій у побудову Південного та Північного газових потоків в обхід України.

Цей тиск лише посилиться напередодні міжнародної конференції з модернізації української газотранспортної системи 23 березня в Брюсселі, а також з огляду на майбутні президентські вибори, зазначив співголова енергетичного клубу.

Тому Україна має вжити енергійних контрзаходів, вважає Тодійчук.

"Перший крок зроблено - це фінансовий план "Нафтогазу України" на цей рік. Бажано було б його зміцнити хоча би п'ятирічною концепцією газотранспортної системи, аби були хоч якісь орієнтири для інвесторів Євросоюзу", - сказав він.

Головною перешкодою для приваблення європейських інвестицій Тодійчук назвав відсутність єдності влади в Україні.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!