Ющенко розказав, що робити з кредитами

П'ятниця, 13 березня 2009, 21:37

Президент Віктор Ющенко закликає банки зменшити іпотечні відсотки і запровадити механізми реструктуризації кредитів.

Про це він сказав під час зустрічі зі студентами Тернопільського національного економічного університету, повідомляє агентство "УНІАН".

Ющенко висловив переконання, що забезпечити повернення іпотечних кредитів "сьогодні на сьогодні" неможливо, навіть якщо вилучати у людей квартири, адже вартість нерухомості суттєво знизилась.

"Ми зустрічалися з банкірами і я вважаю, що банківська система має зробити меморандум і зменшити відсотки по кредитах", - зазначив він.

"Друге - це продумати режим реструктуризації чи режим оренди, який би залишав квартиру за людиною, яка буде сплачуватиме орендні ставки за нижчим рівнем, а цю політику підтримає Нацбанк через рефінансування іпотечного ринку", - сказав Ющенко.

За його даними, для реалізації такого задуму не потрібно мільярдних сум.

"Дехто навіть називав цифри, менші за 100 мільйонів, в що я мало вірю. Очевидно, мова іде про декілька сот мільйонів. Це не та цифра, яка не може покритися через баланс Національного банку та комерційних банків", - переконаний Ющенко.

Він також висловив впевненість, що банківська система вже завершила розробку пакета пропозицій, які б могла запропонувати для іпотечного кредитування, і невдовзі зможе їх застосувати на практиці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!