Тимошенко припинить корупцію на держпідприємствах?

Середа, 11 березня 2009, 11:16

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що спеціальний фонд державного бюджету недоотримує 10 млрд. грн. за надання адміністративних послуг державними підприємствами.

Про це Тимошенко заявила у середу на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє агентство "УНІАН".

"Коли ми провели попередній аналіз, то з`ясувалося, що державні адміністративні послуги, які надаються відповідно до законів, у тому числі і з нормативних актів уряду, в значній кількості випадків надаються не бюджетними установами, не безпосередньо міністерствами, а спеціально створеними державними підприємствами, і кошти не надходять до спеціальної частини доходів державного бюджету", - сказала Тимошенко.

На її думку, передача права на надання адміністративних послуг міністерствами спеціально створеним держпідприємствам призводить до корупції, до зловживань бюрократичної машини, а також до недонадходжень коштів до бюджету.

Прем`єр-міністр повідомила, що сьогодні на засіданні уряд має намір врегулювати питання надання адміністративних послуг міністерствами і державними відомствами.

"Безперечно, кількість і спрямування цих послуг повинні бути скорочені для того, щоб знизити тиск на підприємців і на громадян України з боку бюрократичної машини. Це доволі доленосне рішення, яке ми сьогодні прийматимемо", - завила Тимошенко.

"Рішення буде дуже простим - про максимальну ревізію надання цих послуг, про залучення і зарахування всіх цих коштів, які одержують за надання таких держпослуг до спеціального фонду держбюджету. І в певний термін перевести надання цих послуг від безконтрольних державних підприємств на бюджетні установи", - додала вона.

Тимошенко повідомила, що в даний час державні адміністративні послуги надають більш як одна тисяча спеціально створених державних підприємств.

"Коли ми почали перевіряти надання державних адміністративних послуг, ми були шоковані, що з часів попередньої влади нам дісталися державні підприємства, які одержують гроші, а потім ними розраховуються безконтрольно з випадковими компаніями за надання непотрібних послуг", - заявила Тимошенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!