Попри кризу масового повернення заробітчан не відбувається

Вівторок, 10 березня 2009, 16:50
Масового повернення українців - трудових мігрантів на Батьківщину, попри економічну кризу, не відбувається.

Про це заявив народний депутат, засновник міжнародного благодійного фонду Open Ukraine Арсеній Яценюк, виступаючи у вівторок на засіданні круглого столу "УНІАН".

За словами Яценюка, українські трудові мігранти рівномірно розподілені між Росією і країнами Європейського Союзу, які з початком кризи розпочали програми повернення трудових мігрантів до країн проживання.

"Парадоксально, але фактом є те, що, не дивлячись на наявність таких програм, поки що в Україні ми не відчуваємо серйозного притоку, серйозного повернення трудових мігрантів", - зазначив він.

Однією з головних причин цього, вважає Яценюк, є те, що українські трудові мігранти дуже фахові, легко адаптуються до умов країни проживання і дуже відповідальні. "Саме тому вони й далі знаходять собі роботу", - додав він.

На думку Яценюка, враховуючи нинішню статистику, є позитивом те, що процес масового повернення не розпочався і українці залишаються працювати за кордоном. Водночас, він важає необхідним запровадити в державі програми соціально-економічної та духовної адаптації тих мігрантів, що повертаються додому.

"Ці люди, які повернулися чи повернуться, потрібні Україні, як і Україна потрібна цим людям, бо іншої рідної землі в них немає. І ми зобов'язані зробити все для цих людей, як і для всього 46 мільйонного суспільства в цілому", - наголосив Яценюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!