Митниця готується до боротьби з "сірим" імпортом

Вівторок, 10 березня 2009, 13:02
Після введення мита в 13% на імпорт товарів Держмитниця змінює пріоритети своїх перевірок.

Тепер митники кидають свої сили на боротьбу із "сірим" імпортом і на достовірність декларованою товару, пише видання "Дело". 

Тепер інспекторів більше буде цікавити не декларована митна вартість товару, а те, що знаходиться в контейнерах. В уряді ж збираються припинити розгул контрабандистів іншим способом.

Прем'єр доручила Мінекономіки підготувати законопроект, що скасовує шкідливу надбавку.

Новим пріоритетом діяльності відомства стане боротьба за достовірність інформації про вантаж, що подається у митній декларації.

"Ми занадто захопилися контролем над правильністю визначення митної вартості ввезених товарів і забули про такий важливий напрямок, як перевірка декларованих даних про вантажі. А саме товар, який заявляється в декларації, повинен відповідати реально тому, що знаходиться в контейнері", - говорить голова ДМСУ Анатолій Макаренко .

Як вважають у ДМСУ, можливість заощадити на митних платежах відкриває та обставина, що надбавка в 13% введена до мита далеко не на весь імпорт. Відповідно, неправильно задекларувавши код ввезеного товару, імпортери зможуть уникнути його сплати.

До прикладу, готові машини, до яких застосовується надбавка, можуть ввозитися як запчастини до авто, на які дія нового тимчасового мита не поширюється. А етиловий спирт може потрапляти в країну під виглядом, наприклад, рідини для миття скла.

Тому інспектори будуть ретельніше перевіряти вміст контейнерів при малейшем підозрі імпортера в бажанні мінімізувати платіж.

Щоб припинити маніпуляції з кодами товарної номенклатури, буде посилена робота митних лабораторій. Без класифікаційної експертизи та укладання "проблемного" імпорту просто не буде ввозитися в країну.

Перспектива проведення тотальних лабораторних досліджень всього ввезеного товару не надихає імпортерів.

"Подібні дослідження ще більше підвищать кінцеву вартість вантажу. Адже вивчення зразка з партії подовжити терміни розмитнення. Доба простою автомобіля на митниці обходяться нам в 200 євро", - говорить генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!