Від Швейцарії вимагають "банківської відвертості"

Неділя, 1 березня 2009, 11:24
Швейцарії варто переглянути закони, що гарантують банківську таємницю і збереження внесків, заявив генеральний директор найбільшого швейцарського банку UBS Освальд Грубель.

Метою такого перегляду повинна стати зміна ставлення до вкладників, яких підозрюють в ухиленні від сплати податків, повідомляє агентство "УНІАН" з посиланням на Associated Press.

Таємниця банківських внесків та їх збереження - ключові принципи банківської політики Швейцарії, які, як сказав Грубель, "зробили країну багатою".

Проте, за його словами, останнім часом чимало держав (зокрема Німеччина, Велика Британія і США) вимагають від Швейцарії більшої відвертості щодо запитів їх податкових і інших органів.

Згідно із швейцарським законодавством, іноземні податкові органи можуть одержати від банків Швейцарії сприяння тільки якщо їх вкладники підозрюються в серйозному податковому злочині.

Підозра в простому ухиленні від сплати податків (коли людина не зазначає в податковій декларації всі одержані доходи і переховує їх в швейцарському банку) не може стати умовою для надання інформації.

Цей принцип став причиною серйозного тиску США на банк UBS з вимогою надати інформацію про рахунки всіх американців, яких податківці США підозрюють в ухиленні від сплати податків.

Найближчим часом в американському сенаті пройде засідання, присвячене цьому аспекту банківської практики. У ньому, як очікується, братиме участь представник UBS.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!