Бюджет сформовано на надутій дохідній базі - Яценюк

Вівторок, 3 лютого 2009, 08:41
 

Уряд має відверто заявити, що бюджет на поточний рік нереальний і необхідно йти на секвестр, вважає екс-спікер, депутат від "НУ-НС" Арсеній Яценюк.

Про це він заявив у програмі "Свобода слова" на каналі ICTV у понеділок ввечері, повідомляє агентство "УНІАН".

Яценюк зазначив, що було б добре якби у президента Віктора Ющенка та прем`єр-міністра Юлії Тимошенко "була одна позиція" щодо виконання бюджету в січні поточного року. Він наголосив, що "два на два завжди чотири і не може бути п'ять або три".

На запитання, чия інформація була правдивою: Ющенка, який заявив, що бюджет не виконано, чи Тимошенко, яка стверджує протилежне, Яценюк не відповів прямо.

Він лише зазначив, що "частина бюджету була виконана за рахунок так званих клірингових розрахунків", а також за рахунок "розмитнення газу".

За його словами, із цим має "розбиратися Генеральна прокуратура".

Яценюк наголошує на необхідності якнайшвидшого перегляду державного бюджету на 2009 рік.

За його словами, бюджет сформований "на завідомо надутій дохідній базі".

"Уряд має відверто сказати: колеги, ми йдемо на секвестр бюджету, на перегляд і приведення бюджету до реальних показників", - заявив він.

Яценюк вважає, що найперше кошти бюджету мають бути спрямовані на фінансування агропромислового комплексу з тим, "щоб ми відсіялись".

За його словами, також має бути проведений комплекс заходів для стабілізації банківської системи, зокрема, мають бути "фактично закриті кордони щодо незаконного витоку капіталу", "не давати можливість друкувати гривню, яка тисне на валютний ринок".

Парламентар зазначив, що також уряд разом із НБУ та комерційними банками мають розробити заходи із сприяння кредитуванню населення, зокрема, для придбання житла та автомобілів вітчизняного виробництва.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!