МВФ поки відкладає надання другого траншу

П'ятниця, 13 лютого 2009, 10:39
 

Міжнародний валютний фонд з огляду на суттєвий дефіцит державного бюджету закликає Україну до жорсткого кризового менеджменту.

Тим часом самому МВФ бракує грошей на кредитування країн із перехідною економікою, передає "Німецька хвиля".

"Дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває", - повідомив у Вашингтоні речник фонду Девід Гоулі, слова якого наводить агенція Associated Press.

Іншими важливими темами під час переговорів про надання Києву чергового траншу кредиту МВФ є також монетарна політика та реформа банківської системи - сфери, в яких, за словами Гоулі, "необхідно відновити довіру".

МВФ відтермінував надання чергового траншу у майже 2 мільярди доларів, пояснюючи це неналежним виконанням Україною погоджених раніше стабілізаційних заходів.

Експерти Міжнародного валютного фонду незабаром знову відвідають Київ, сказав Гоулі, однак точна дата візиту поки невідома.

У керівництві Міжнародного валютного фонду побоюються браку грошей для підтримки в умовах глибокої кризи країн із перехідною економікою. Протягом останніх місяців фонд вже погодив кредитування низки європейських країн, зокрема України, Угорщини, Латвії, Ісландії, Сербії та Білорусі.

На зустрічі міністрів фінансів країн "великої сімки", яка відбудеться цими вихідними у Римі, йтиметься про надання країнами-донорами додаткових коштів у розпорядження МВФ.

Управляючий директор фонду Домінік Строс-Кан закликав подвоїти кредитні ресурси до 500 мільярдів доларів. Виділити додаткові 100 мільярдів вже погодився уряд Японії. Де взяти ще 150 - поки невідомо.

Як відомо, міжнародна рейтингова агенція Fitch Ratings напередодні знизила довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті до позначки "В" замість "В+". Прогноз рейтингів залишається негативним через загрозу поглиблення валютної та банківської кризи в країні, зазначають експерти агенції.

Fitch припускає, що другий транш кредиту МВФ буде надано Києву із затримкою саме через розбіжності щодо дефіциту бюджету. Експерти агенції прогнозують скорочення ВВП України на 4,5% цього року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!