Євросоюз призначив два екстрених антикризових саміти

Четвер, 12 лютого 2009, 11:53
 

Влада країн Європейського союзу в середу ухвалила рішення провести в березні поточного року два екстрених антикризових саміти для узгодження методів боротьби з рецесією.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на газету Financial Times.

Голови держав та урядів країн ЄС зустрінуться в Брюсселі 1 березня. За словами Мірек Тополанек, прем'єр-міністра Чехії, яка в даний час головує в ЄС, одним із завдань саміту - "посилити координацію в ЄС в рамках боротьби проти економічної кризи".

Він підкреслив, що у ситуації, важливу роль для виходу з кризи буде грати внутрішній ринок ЄС.

Саме він є "засобом, який допоможе союзу подолати кризу", вважає Тополанек.

Наступного разу зустріч на рівні голів держав і урядів відбудеться в травні поточного року в Празі - керівники країн ЄС обговорять проблеми безробіття та методи їх вирішення.

Порядок запланованого на 19-20 березня брюссельського саміту змінена, тепер вона містить переважно економічні питання.

Керівники ЄС бачать одним з основних завдань те, щоб уникнути розшарування між країнами блоку - на "старі" та "нові", або більш-менш успішно справляються з рецесією.

Одним із прикладів подібних політичних непорозумінь стало зіткнення лідерів Франції та Чехії. На думку експертів, вони оголили проблеми європейської єдності.

Інцидент був пов'язаний із заявою президента Франції Ніколя Саркозі на минулого тижня.

Голова держави запропонував французьким автовиробникам закривати заводи та скорочувати робочі місця у нещодавно прийнятих до ЄС країнах - Чехії та Словаччини, щоб захистити виробництво і ринок зайнятості у Франції.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!