У ЄС знають, що Росія спланувала газову війну

Четвер, 8 січня 2009, 09:25
 

Газові фахівці Євросоюзу вважають реальною небезпекою "серйозний технічний колапс" мережі газогонів України.

"Таке може статися в результаті нинішнього припинення російських газових поставок", - пише у четвер економічне видання "Файненшл Таймз Дойчланд", повідомляє "Німецька хвиля".

Така аварійна ситуація, на переконання Єврокомісії, може призвести до надзвичайного стану в більшості східноєвропейських країн ЄС. Масштаб цієї кризи не має аналогів, пише газета.

За інформацією "Файненшл Таймз Дойчланд", у своїх висновках для внутрішнього користування Єврокомісія виходить з того, що, зупинивши постачання газу, Росія порушила свої договірні зобов'язання перед європейськими країнами.

Крім того, у Брюсселі мають підозру, що акція Росії, скоріш за все, є давно спланованою, адже ще в грудні делегати "Газпрому" приїздили до європейських столиць, "готуючи" до нинішньої кризи.

Експерти, за даними видання, побоюються, що навіть у разі, якщо Росія у четвер почне качати "блакитне паливо" до газопроводів України, постачання ним Європи відновиться лише за тиждень, оскільки можуть виникнути проблеми на компресорних станціях, які створюють необхідний тиск для транспортування газу.

Водночас головний радник голови правління НАК "Нафтогазу", член Київського міжнародного енергетичного клубу Іван Діяк спростував можливість колапсу української газотранспортної системи внаслідок зупинки Росією транзиту газу в країни Європи.

"Система буде працювати, поки не вичерпаються запаси газу в підземних газосховищах", - зазначив він.

Українська Правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!