За 10-15 днів у газопроводі України можуть виникнути проблеми

Субота, 3 січня 2009, 17:24
 

При збереженні нинішніх обсягів поставок газу за 10-15 днів можуть виникнути технологічні проблеми функціонування ГТС України та збої в постачанні газу в Європу.

Про це заявив уповноважений президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Якщо Росія буде поставляти газ у нинішніх обсягах, то за 10-15 днів можуть виникнути технічні проблеми і серйозні перебої функціонування ГТС України", - сказав він на брифінгу в суботу.

За словами Соколовського, відповідну інформацію українська делегація, яка днями перебувала в європейських країнах, надала ЄС.

"Фахівці європейських країн погодилися, що така проблема може виникнути не з вини української сторони", - констатував він.

Соколовський відзначив, що на сьогодні "Нафтогаз України" за відсутності договірної бази фактично виконує свої транзитні зобов'язання з доброї волі.

Він пояснив, що українська ГТС, як і ГТС інших країн є складним механізмом.

"Якщо українська ГТС протягом 10 днів буде недоодержувати газ, то це буде означати розбалансування системи. Грубо кажучи, в магістральних трубопроводах буде зменшено тиск газу, а це неприйнятно, оскільки їх необхідно підтримувати в робочому стані", - сказав Соколовський.

За його словами, в результаті в ГТС автоматично станеться збій, і система буде змушена призупинятися.

Уповноважений президента також звернув увагу на те, що не тільки європейські, але й російські фахівці розуміють, до яких наслідків може призвести нинішня ситуація.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!