Ющенко пішов захищати Стельмаха до КС

Четвер, 29 січня 2009, 13:50

Президент Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду з клопотанням щодо тлумачення повноважень Верховної Ради в частині звільнення з посади голови Нацбанку за поданням президента.

Про це заявила заступник глави секретаріату президента - його представник в Конституційному Суді і Центрвиборчкомі Марина Ставнійчук.

За її словами, підставою для внесення такого конституційного подання є "практична необхідність в офіційній інтерпретації відповідних положень Конституції", а також обставини ухвалення Верховною Ради постанови про діяльність Нацбанку в період фінансової кризи.

"У зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні та складним станом у фінансовій сфері нашої держави, враховуючи важливість порушеного питання, президент України просить Конституційний Суд розглянути це подання невідкладно", - сказала Ставнійчук.

Ставнійчук уповноважено брати участь у конституційному провадженні за цим поданням.

Як відомо, минулого тижня Верховна Рада скасувала свою постанову про призначення Володимира Стельмаха головою НБУ і поклала відповідальність за ситуацію на валютному ринку на Ющенка.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!