СБУ не дасть Тимошенко так просто забрати газ Фірташа?

Середа, 28 січня 2009, 13:02

Служба безпеки України направила офіційне застереження до Енергетичної регіональної митниці України з вимогою не допустити будь-яких незаконних дій стосовно обсягів газу, які знаходяться під митним контролем та заявлені у митному режимі як "транзит".

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"СБ України наголошує, що під час будь-яких операцій стосовно цих обсягів газу в обов'язковому порядку мають бути присутніми співробітники спеціального підрозділу СБУ з боротьби із корупцією та організованою злочинністю для недопущення будь-яких дій, що завдають шкоди національним інтересам держави", - йдеться в повідомленні.

У СБУ уточнили, що мова йде про весь транзитний газ.

Як відомо, "Нафтогаз" узяв на себе зобов'язання виступити транзитером газу, закачаного "РосУкрЕнерго" у ПСГ, і доставити його на західний кордон України.

В уряді запевняють, що тепер газ, закачаний "РосУкрЕнерго", належить "Нафтогазу".

Разом з тим голова митниці, а з середи перший заступник голови СБУ Валерій Хорошковський вважає, що власник газу не змінився, і ним залишається "РосУкрЕнерго".

"Цей газ належить РосУкрЕнерго. Є періодична декларація в режимі заявленого транзиту, де Нафтогаз бере на себе зобов'язання виступити транзитером цього газу і доставити його на західний кордон України", - заявив Хорошковський в інтерв'ю УП.

"Тому змінити статус цього газу можна, якщо РосУкрЕнерго як власник відмовиться від нього або продасть його. Сьогодні, коли вже заявлений режим транзиту, ці дії повинні бути погоджені з митною службою", - відзначив він.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!