"Газпром" хоче контракт із Україною на 20-30 років

Субота, 24 січня 2009, 22:07
Російський "Газпром" розраховує на підписання надалі з Україною контрактів на термін 20-30 років, заявив заступник голови газового холдингу Олександр Медведєв.

"Можна подумати і про більш тривалий термін у 20-30 років, як це в нас є по інших контрактах", - сказав він в ефірі телеканалу "Росія", повідомляє РІА "Новости".

Медведєв висловив впевненість у тому, що підписані в Москві контракти між "Газпромом" і "Нафтогазом" не будуть переглядатися.

Він зазначив, що в рамках підписаних контрактів із 2010 року ставка на транзит для України буде на прийнятному ринковому рівні, що дозволить підтримувати і розвивати газотранспортну систему країни.

Медведєв також нагадав, що контракти виключають поняття несанкціонованого відбору газу Україною, тому що в цьому випадку відібраний газ буде зараховуватися Україні і підлягати оплаті.

Говорячи про підписану між Україною та США хартію, яка передбачає співпрацю для розвитку української газотранспортної системи, Медведєв зазначив, що "будь-яка держава має право підписувати будь-які угоди".

Однак, додав він, для співробітництва в газотранспортній галузі необхідно мати або газ для транспортування, або споживачів.

"Ні того, ні іншого в Америки нема", - сказав Медведєв.

Він також відзначив, що зазначена хартія була підписана Україною "у розпал переговорів" із Росією щодо постачань газу.

Як відомо, 19 січня голова ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і голова НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина підписали контракт на постачання газу Україні й угоду про транзит на 10 років – тобто 2009-2019 роки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!