Нафтогаз "підірвав" валютний ринок, бо НБУ "відмовив"

Субота, 24 січня 2009, 09:58

НАК "Нафтогаз України" купив у п'ятницю на валютному ринку 15 млн. дол. за ціною 8,50 грн. за долар, що негативно вплинуло на ситуацію на валютному ринку.

Про це в ефірі телеканалу "Україна" у п'ятницю ввечері заявиввиконавчий директор Нацбанку України з економічних питань Ігор Шумило, повідомляє УНІАН.

За словами Шумила, при тому, що офіційний курс НБУ становить 7,7 грн. за дол., "Нафтогаз" дав "негативний сигнал" на валютному ринку.

"Він ("Нафтогаз") вийшов і змінив той тренд, який в останні дні здійснювався", - сказав Шумило.

У відповідь на цю заяву першийзаступник голови НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко повідомив, що НАК "Нафтогаз" повинен не пізніше понеділка, 26 січня, сплатити за рішенням Лондонського міжнародного суду 30 млн. дол.

У разі несплати цієї суми у встановлений термін, зазначив представник НАК, сума зросте до 40 млн. дол.

Діденко зазначив, що НАК "Нафтогаз" намагався відтермінувати сплату суми, однак цього зробити не вдалося.

"По регуляції Національного банку для того, щоб придбати валюту сьогодні, ми повинні були зробити заявку вчора, однак сьогодні представники "Нафтогазу" спробували пояснити ситуацію і зробити заявку сьогодні, але цього зробити не вдалося. Тому ми вийшли на загальний ринок і були змушені купити валюту за тим курсом, який був", - сказав Діденко.

У свою чергу прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Нацбанк просто відмовився продати валюту "нормально, так, як це потрібно - без виходу на ринок". "Просто відмовився і змусив НАК "Нафтогаз" іти на ринок, а там - ринкова ціна, яку створив Національний банк", - сказала Тимошенко. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!